کارتن پلاست شفاف عایق حرارتی

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی فرآورده های زیادی از پلاستیک بوجود آمد که یکی از آنها کارتن پلاست شفاف عایق حرارتی است، که برای شروع این مقاله باید اول تعریفی از کارتن پلاست داشته باشید.

کارتن پلاست شفاف

کارتن پلاست یکی از محصولاتی است که از پلاستیک بدست می آید و کاربرد بسیار زیادی در بعضی از صنایع دارد و کم کم جای خود را بازار پیدا کرده است و تبدیل به عرصه فعالیت پر سود شده به نوعی که بسیاری از مردم وارد این بازار شدند و در آمد بسیاری بالایی هم دارند، کارتن پلاست معمولا از چندین ورقه پلاستیکی رو هم تشکیل می شوند که در بین آنها از ورقه های عمودی استفاده می کنند به شکلی که از بین این ورقه ها تونهایی عمودی باریکی درست می شود که فاصله بین آن برای بالا رفتن مقاومت بسیار کم است، این نوع از تولید پلاستیک را کارتن پلاست می گویند که به نوعی شبیه به تخته های موج دار می باشد، در ادامه با ما همراه باشید تا دانستنیهای بیشتری در مورد این محصول برایتان بازگو کنیم. ارتن پلاستها انواع مختلفی دارند به عنوان مثال کارتن پلاست شفاف و یا کارتن پلاست شفاف عایق حرارتی که در زیر به توضیح این دو مورد می پردازیم:

کارتن پلاست عایق حرارتی به کارتن پلاستی گفته می شود که نوع ساخت یا تکنولوژی ساخت آن به نوعی است که حرارت را از خود عبور نمی دهد و به راحتی می توان در مکانهای که دوست ندارید هوا یا دما تبادل شود از این محصول استفاده کنید و خیالتان هم نیز آسوده باشد چرا که نحوه کار آن عایق حرارتی است، البته باید گفته که این محصول به دلیل ظاهر قابل قبولی که دارد می توان از آن در خانه یا هر محیط دیگری که زیبایی آن برای شما مهم است نیز استفاده کنید.

کارتن پلاست شفاف همانطور که گفته شد و از اسمش پیداست به نوعی از کارتن پلاست گفته می شود که شفاف است و به طوری که آن طرفش پیداست و می توان دید کسی یا وسیله ایی که در پشت آن قرار دارد، به همین خاطر در بازار به اسم کارتن پلاست شفاف آن را می شناسند.

کارتن پلاست عایق حرارتی

یک مبحثی که باید بیشتر در مورد آن توضیح داد این است که کارتن پلاست عایق حرارتی به چه شکلی از انتقال حرارت و دما جلوگیری می کند که سوال خیلی از افراد هم می باشد که می خواهیم در اینجا برایتان بازگو کنیم.

نحوه کار کارتن پلاست عایق حرارتی به گونه ای است که به دلیل لایه لایه بودن این محصول حرارت نمی تواند از آن عبور کند و این به معنی نیست که حرارت قابلیت عبور کردن از آن را ندارد بلکه چون از چند لایه استفاده شده و بین لایه ها هوا رفت و آمد می کند حرارت بعد از عبور از لایه اول کم می شود و مجددا وقتی از لایه دوم عبور می کند باز هم کم می شود و همچنین از لایه های بعدی، از همین رو حرارت را به شکل محسوسی کاهش می دهد و همین باعث شده که به عنوان عایق حرارتی در اکثر مکانها از آن استفاده کنند و از نتیجه مطلوب آن نیز لذت ببرند.

کارتن پلاست کرکره ای

در میان انواع این محصول، محصولی به اسم کارتن پلاست کرکره ای به چشم می خورد که بسیار جالب می باشد و به این گونه است که مانند کرکره قابلیت جمع شدن را دارد و به راحتی می توان آنها را جا به جا کرد و از مکانی به مکان دیگر برد و به راحتی از آن استفاده کرد.

کارتن پلاستها انواع مختلفی دارند که عبارتند از:

  • کارتن پلاست ساده: این مدل از قدیمی ترین کارتن پلاستها به شمار می آیند که دو صورت در گذشته تولید می شدند، یکی اینکه دو ورقه کارتنی به دو طرف یک ورق کارتنی چین دار با حرارت وصل می شدند و اثری از چسب نبود، و مورد دیگر دو ورق کارتنی به یک ورق پلاستیکی متصل می شدند که استقامت بسیار پایینی نیز داشتند که با گذشت زمان جای خود را به نمونه های جدید دادند.
  • کارتن پلاست عمودی: این نوع از کارتن پلاست در ضخامتهای مختلف در بازار به چشم می خورد و به این شکل است که مانند نمونه ساده از دندانه و چین در بین ورقه ها خبری نیست و از تونلهای عمودی استفاده می کنند که با استفاده از دستگاه برش و به وسیله چسب به هم متصل می شوند که استقامت آن نسبت به نمونه قبلی فوق العاده بالاست.
  • کارتن پلاست حبابی: این مدل با گذشت زمان طراحی شد که نسبت به دو نمونه قبلی مقاومت بسیار بیشتری دارد و دلیل آن هم استفاده از لایه میانی به صورت کندو عسل و یا حباب است که از مواد شیمیایی مقاوم تولید شده است.

چاپ کارتن پلاست

این محصول نیز با توجه به نوع ساختارش می توان طرح و نقشهای مختلفی بر روی آن طراحی کرد که در بازار تحت عنوان چاپ کارتن پلاست این مراکز را می شناسند که با استفاده از دستگاه های مخصوص و کامپیوتر هر طرحی را که بخواهید روی آن چاپ می کنند.

لیزر کارتن پلاست

همانطور که در بالا گفته شد در نمونه های جدید این محصول برای برش و یا ادغام کردن ورقه ها از لیزر کارتن پلاست استفاده می کنند که از لحاظ دقت در برش بسیار دقیق هستند و هیچ جای خطایی ندارند و به درستی و با هر اندازه و ضخامت می توانند این محصول را برش دهند، البته در آخر مطلب لازم به ذکر است که می توانید به کارخانه های این محصول، کارتن پلاست را به صورت رولی هم سفارش دهید با توجه به نیازی که دارید.

حالا که در مورد کارتن پلاست توضیحات کاملی برایتان داده شده زمان آن رسیده تا به شما این سایت پیشنهاد کنیم تا بتوانید محصول را در هر اندازه و طرح، و هر نوع از لحاظ ساخت را به راحتی سفارش دهید و حتی می توانید با همکاران ما در واحد فروش ارتباط بگیرید تا شما را به درستی راهنمایی کنند و تمام محصولات موجود در سایت را برایتان معرفی کنند، تا شما بتوانید با خیالی آسوده محصول مد نظر را انتخاب کنید و خرید از سایت معتبر ما را تجربه کنید و نهایت لذت را از کیفیت و ضمانت محصولات ما ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *