کاغذ گلاسه ساده سبک سیاه

یکی از مرغوبترین و با کیفیت ترین انواع کاغذ موجود در بازار کاغذ گلاسه می باشد که در انواع ساده و طرحدار و همچنین در انواع سیاه و سفید و رنگی و گرماژهای سبک و سنگین تولید می شوند و با وجود اینکه اینکه عصر، عصر تکنولوژی و دنیای مجازی است اما هنوز هم یکی از بهترین روشهای تبلیغ برای کسب و کارهای مختلف و برندهای گوناگون چاپ کردن انواع کاتالوگ و همچنین کارتهای ویزیت می ‌باشد همچنین با توجه به این‌ که جذابیت و زیبایی این کاتالوگها در جلب مشتری بسیار تاثیر دارد بنابراین باید برای آن از کاغذهای باکیفیت استفاده شود که یکی از مناسب ترین کاغذها برای تهیه کاتالوگ و بروشور و مواردی از این دست کاغذهای گلاسه می ‌باشد.

کاغذ گلاسه

کاغذ گلاسه ساده

کاغذهای گلاسه به‌ طور کلی به دو دسته براق و مات تقسیم می‌ شوند که با گرماژهای مختلفی تولید می‌ گردند. کاغذهای معمولی دارای یک سطحی هستند که پر از یک سری حفره ‌ها و سوراخهای بسیار کوچک میکروسکوپی می باشند و زمانی ‌که رنگ بر روی آنها پاشیده می ‌شود باعث پخش شدن رنگ و پایین آمدن کیفیت کار می ‌شوند اما کاغذهای گلاسه به دلیل اینکه بسیار صاف و اصطلاحاً صیقلی هستند برای چاپ کردن انواع عکسها و تصاویر با کیفیت بالا بسیار مناسب می باشند.

کاغذهای گلاسه در اصل همان کاغذهای معمولی هستند که سطح آنها را بوسیله یک ‌لایه از مواد براق می ‌پوشانند که همین لایه براق موجب می ‌شود تا رنگ بطور یکنواختی بر روی سطح کاغذ پخش گردد و باعث بالا رفتن کیفیت چاپ شود.

برای ایجاد این لایه صیقلی از ترکیبات مختلفی استفاده می ‌شود که یکی از معروفترین آنها استفاده از ترکیب پلاستیک به همراه نشاسته ‌است.

در مرحله اول یک لایه‌ بسیار نازک از نشاسته را بر روی سطح کاغذ می ریزند و پخش می کنند به ‌طوری ‌که تمامی سوراخهای موجود بر سطح کاغذ را بپوشاند و باعث ایجاد یک سطح صاف شود.

بعد از اینکه لایه نشاسته ای خشک شد بر روی آن یک لایه‌ بسیار نازک پلاستیکی می‌ کشند تا کاغذ در برابر مایعات و همچنین شدن مقاومت بالایی پیدا کند.

همانطور که گفتیم یکی از انواع بسیار پر مصرف کاغذ، کاغذهای گلاسه در انواع مختلف ساده و طرحدار هستند.

کاغذهای گلاسه ای که سطح صیقلی دارند به دو دسته تقسیم می ‌شوند:

کاغذهای گلاسه یک رو و کاغذهای گلاسه دو رو.

انواع یک رو برای چاپ پوستر و همچنین استفاده در هنر خوشنویسی و مواردی از این دست کاربرد دارند و تنها یک طرف آنها قابل استفاده است اما کاغذهای دو رو که از قیمت بالاتری هم برخوردار هستند برای چاپ کارتهای ویزیت و انواع کاتولوگها و غیره مناسب می باشند.

علاوه‌ بر آن کاغذهای گلاسه از لحاظ گرماژ هم با هم متفاوت می ‌باشند و در گرماژهای سنگین تا سبک تولید می ‌گردند که هر کدام از آنها در مورد خاصی کاربرد دارند.

یک نوع دسته ‌بندی دیگر که برای کاغذهای گلاسه وجود دارد از لحاظ براقیت و صیقلی بودن سطح کاغذ می ‌باشد و از این لحاظ کاغذهای گلاسه در دو دسته مات و براق طبقه ‌بندی می ‌شوند.

انواع براق بیشتر برای چاپ تصاویری با یک‌ رنگ و با کیفیتی بسیار بالا استفاده می ‌گردند و برای چاپ انواع محصولات تبلیغاتی به ‌جهت درخشندگی بالایی که دارند به میزان بیشتری توجه مخاطب را جلب می کنند.

در مورد کاغذهای گلاسه مات باید گفت که این کاغذها سطحی زبرتر و خشن‌ تر دارند و شایان ذکر است که این تفاوت در بین کاغذهای مات با براق از روی ظاهر و به صورت چشمی قابل تشخیص نیست و فقط از طریق لمس کاغذها می ‌توان پی به این تفاوت برد.

در مورد چاپ تصاویر بر روی کاغذهای گلاسه هم نکته ای که وجود دارد این است که باید دقت کرد که هر چقدر تعداد رنگها بیشتر باشد به کاغذی با گرماژ بالاتر نیاز است.

کاغذ گلاسه

کاغذ گلاسه سبک

یکی از مهمترین کاربردهای انواع کاغذ گلاسه سبک و سنگین در چاپ عکسها و تصاویر رنگی با کیفیت بالا بر روی آنها می‌باشد که هما‌طور که در قسمتهای قبلی اشاره کردیم هر چقدر تعداد رنگ‌های مصرفی و جزئیات تصاویر مورد چاپ بیشتر باشد به کاغذهایی با گرماژ بالاتر نیاز است.

در مورد چاپ بر روی این کاغذها باید گفت که از انواع چاپ دیجیتال و چاپ افست بر روی آ‌ها استفاده می ‌شود که چاپ دیجیتال دارای سرعت بسیار بالاتری است اما چاپ افست کیفیت بالاتری دارد و زمانی‌ که کیفیت چاپ برای فرد مهمتر باشد باید از این نوع چاپ استفاده نماید.

در مورد تفاوتی که کاغذهای گلاسه با کاغذهای تحریر دارند باید گفت که کاغذهای تحریر سطحی زبرتر دارند و دارای قدرت جذب رنگ بیشتری هستند که معمولاً بر روی آنها از چاپهای جوهر افشان و یا انواع چاپ مرکبی استفاده می ‌شود .

از کاغذهای تحریر در مواردی که نیاز به نوشتن متن بر روی کاغذ است مثل چاپ صفحات کتاب استفاده می‌ گردد که به دلیل قیمت پایینتری هم که نسبت به کاغذهای گلاسه دارند مقرون به صرفه تر هستند اما انواع کاغذ گلاسه به دلیل اینکه بسیار صاف و صیقلی می ‌باشند و سطح آنها دارای قدرت جذب زیادی برای جوهر به داخل کاغذ نیست که این مساله باعث می‌شود که جوهر بر روی سطح صیقلی کاغذ بماند و همین امر موجب شفاف بودن رنگها و در نتیجه کیفیت بالای چاپ می ‌شود.

به طور کلی قیمت کاغذهای گلاسه یه گرماژ آنها و همچنین یک رو بودن یا دو رو بودن آنها بستگی دارد.

کاغذ گلاسه

کاغذ گلاسه سیاه

در مجموع باید گفت که در صنایع تولید کاغذ انواع مختلفی از آن همانند کاغذهای تحریر، انواع کاغذ گلاسه سیاه و سفید و رنگی، کاغذهای کرافت، کاغذ کتان و غیره تولید و به بازار عرضه می‌شوند.

نکته ‌ای که در اینجا وجود دارد این است که هر کارخانه‌ به تولید یک نوع کاغذ می ‌پردازد و این امر به این دلیل است که مواد خامی که در تهیه‌ هرکدام از این کاغذها به کار می ‌رود متفاوت است و هر کارخانه ای قادر است که از یک نوع ماده خام استفاده نماید.

یکی از مزیتهای بسیار مهمی که کاغذهای گلاسه نسبت ‌به کاغذهای دیگر دارند این است که اگر بر روی سطح آنها چیزی بریزد و لکه ایجاد گردد آن لکه را می ‌توان تمیز نمود و این در صورتی است که در هیچ کاغذ دیگری این خاصیت وجود ندارد.

با توجه به مزایایی که در مورد کاغذهای گلاسه مطرح کردیم شاید شما نیز مشتاق باشید که از این محصولات خریداری نمایید و به ‌منظور خریدی مطمئن و با قیمتی بسیار مناسب نسبت‌ به بازار و همچنین کیفیتی بالا به شما پیشنهاد می‌ دهیم از سایت ما دیدن فرمایید و سفارش خود را ثبت نمایید.

کاغذ گلاسه

برای این منظور باید هر فرم مشاوره ای که داخل سایت ما قرار دارد را کامل کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و در مورد نحوه ثبت سفارش راهنماییهای لازم را در اختیار شما قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *