کارتن پلاست پارس تندیس خلیج

صنعتی که در ایران سابقه دارد کارتن سازی مانند کارتن های پلاستیکی نازک و مقوا است و شرکت هایی مانند پلاست پارس و پلاست تندیس خلیج از برندهای مطرح در این صنعت هستند. زیاد بوده است. استفاده از جعبه های چوبی به دلیل سنگین بودن باعث شد تا بشر به دنبال جسم سبک تری باشد که همین امر منجر به صنعت کاغذسازی شد و متاسفانه کاغذ حجم مورد نیاز برای قرار دادن اشیا را ندارد.

کارتن پلاست پارس

شرکت کارتن پلاست پارس در ایران بیش از دو دهه است که در زمینه مقوا و کاغذ کرافت فعالیت می کند و تا به امروز بزرگترین کارخانه مقواسازی مرکز است که با دستگاه تمام اتوماتیک ۱۲۰۰۰ تن کارتن تولید می کند.

به نوبه خود این میزان تولید غیر قابل باور است، اما نه تنها این شرکت تولیدی اکثر شرکت های ایرانی دارای پتانسیل عظیمی در زمینه کارتن هایی است که از این کارتن ها به خارج از کشور صادر می شود. یک هلندی که می خواست از مقوا محصول محکمتر و مقاوم تری بسازد دست به کار شد و دو لایه مقوا را به هم چسباند و با آن جعبه ای درست کرد که می توان گفت اولین کارتن را اختراع کرد که باعث عمل شد. و به جلو حرکت کنید که خیلی ها قبلا به این موضوع توجه نکرده بودند.دست به چنین حرکتی زدند و بعد از سه، چهار سال بعد، یک فرد آمریکایی توانست با طراحی دو لایه موج دار داخل مقواها، آن را شبیه امروزی کند که باعث انقلابی در کارتن سازی و افزایش استحکام و دوام آن شد. این خبر به سرعت راه ساخت این محصول را در بین تمامی کشورها پیچید و صنعت کارتن سازی به یکی از پرطرفدارترین صنایع دنیا تبدیل شد. ایران یکی از کشورهایی است که ۸۰ سال پیش وارد این صنعت شد و توانست با تمام قوا به تولید خود بپردازد و روز به روز محصولاتی با کیفیت بالاتر تولید کند. در واقع بسیاری از کارتن ها در آن زمان کیفیت بسیار پایینی داشتند. بود، اما امروز اینطور نیست.

ایران تعدادی از قوی ترین و باکیفیت ترین کارتن ها را تولید می کند، در واقع کارتن در گذشته فقط با رنگ کرافت در بازار موجود بود و امروزه در دو رنگ حصیری و سفید تولید می شود که مطابق با نیازهای صنعت ورد نظر تولیدمیگردد

کارتن پلاست تندیس خلیج

از دیگر کارخانه های ایرانی فعال در زمینه کارتن سازی می توان به پلاست تندیس خلیج اشاره کرد که این شرکت همانند شرکت های کارتن و مقوای رنگی ایران یکی از بهترین و باکیفیت ترین محصولات می باشد اما امروزه اگرچه کارتن های موجود در ایران کیفیت بسیار بالا تولید می شوند می توان گفت در گذشته اینگونه نبوده و ۸۰ سال است که این صنعت در ایران و در دنیا می توان گفت ۲۵۰ سال است که این صنعت اختراع شده است. اگر بخواهیم تاریخچه اختراع مقوا را تعریف کنیم، می‌توانیم به چین برگردیم، جایی که این کشور هزاران سال پیش برای اولین بار کاغذ را با استفاده از چوب می‌ساخت و قبل از آن، مصر کاغذ پاپیروس را با استفاده از برگ‌های بزرگ ساخته است.

کم کم صنعت کاغذ سازی از چین وارد ایران و کشورهای مسلمان شد و در جریان نهضت ترجمه، مسلمانان کتاب های زیادی را به عربی ترجمه کردند و استفاده از کاغذ به اوج خود رسید و با گسترش اسلام این صنعت پیشرفت کرد. به جنوب اروپا و سرانجام در اسپانیا که دورترین مقر خلیفه در اندلس بود، اولین کارخانه کاغذسازی در اروپا توسط مسلمانان ساخته شد و پس از انقلاب صنعتی در اروپا، این صنعت به کل اروپا منتقل شد.

کارتن پلاست نوین عایق

اگر به دنبال کارتن بسیار مقاوم تری هستید، کارتن پلاستیکی عایق و مقوای صنعتی جدید را به شما پیشنهاد می کنیم، زیرا این کارتن هم از نظر ظاهری و هم از نظر شیمیایی استقامت بسیار بیشتری دارد و این کارتن ها برای دادن چه چیزی می توانند استفاده کنند. اجسام سنگین تر برای ساخت کارتن ابتدا باید به نوع کاغذ توجه کرد زیرا ۸۰ درصد کارتن را کاغذ تشکیل می دهد و اگر از ماندگاری بالاتر باشد می توان کارتن را افزایش داد. وقتی کارتن را تولید می کند ابتدا کاغذهای مورد نظر را داخل دستگاه می ریزد و به آن آب اضافه می کند تا حالت خمیری به خود بگیرد و یک لایه کاغذ کرافت روی آن قرار می دهد تا شکل ظاهری آن را بگیرد و این لایه را ایجاد می کند. از ترک خوردن مقوا جلوگیری می کند.

بعد از آن یک لایه به آن اضافه می کنیم که ماندگاری مقوا را افزایش می دهد و به این ترتیب مقوای ما اتفاق می افتد، در لایه زیرین مقوا را به آن اضافه می کنیم که همان لایه رویی است. و حتی می تواند بازیافت باشد، فقط باید مراقب رعایت اصول بهداشتی باشید.

کارتن پلاست هدیش ایساتیس

به تازگی کارخانه ای که به گروه تولیدی مقوا اضافه شده است شرکت کارتن پلاست هدیش ایساتیس می باشد که همانطور که گفتیم صنعت کارتن سازی با توجه به نیاز سایر صنایع بسیار رونق یافته است که در جامعه مشاهده می کنید. هر چیزی که خریداری می کنید دارای بسته بندی مقوایی است و تقریبا مقوا به یک صنعت ضروری و فراگیر تبدیل شده است که ایران در بین کشورهای جهان در صدر قرار دارد و هزاران تن از این محصول را تقریبا به تمام کشورهای دنیا صادر می کند که خوشبختانه با بهترین کیفیت کارتن ها در لیست محصولات ما قرار دارند.شرکت بزرگ ما ده ها تن به کشورهای همسایه صادر کرده است و شما می توانید بهترین کارتن ها را با قیمت عمده از ما خریداری کنید و برای دریافت مشاوره و سفارش محصول می توانید از طریق پل های ارتباطی با ما در ارتباط باشید و فرم مربوطه را پر کنید و مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *