کارتن پلاست و ویژگی های منحصر به فرد آن

کارتن پلاست یکی از محصولات مورد استفاده در پوشش است. کارخانه های زیادی در زمینه تولید این محصول نسبتا جدید و مدرن وجود دارد که هر کدام پیشرفت چشمگیری در این صنعت داشته اند. همه این کارخانه ها معتقد به تولید این محصول و صرفه اقتصادی آن برای مصرف کنندگان هستند زیرا همانطور که از ویژگی های خوب و بسیار مفید آن می خوانیم است. کارتن پلاست به صورت ورقه ای از مواد پلی پروپیلن ارائه می شود که در محیط نامحلول بوده و قابلیت بازیافت و استفاده مجدد را دارد. کارتن پلاست در دو نوع رولی و ورقی عرضه می شود.در واقع ورق به روش اکستروژن تولید می شود که از دو ورق مسطح خارجی تشکیل شده است که در نهایت با صفحات باریک عمودی به هم متصل می شوند.
این محصول به گونه ای است که مورد استقبال قرار گرفته است. یکی از آنها دوام فیزیکی آن است که در محیط های ضدآب خودنمایی می کند و در برابر تابش مستقیم نور خورشید مقاومت خوبی به سرما و گرما می دهد و در برابر تغییرات آب سازگار است. هوا است و در بدترین شرایط محیطی مانند تغییرات دما از ۳۰- تا ۸۰+ درجه سانتیگراد مقاومت نشان می دهد.بنا به سفارش مشتری در تولید این محصول از مواد مخصوص عایق اشعه ماوراء بنفش استفاده شده است که از عبور اشعه ماوراء بنفش خورشید جلوگیری کرده و این محصول را در برابر نور خورشید بسیار مقاوم می کند. همچنین در برابر مواد شوینده مقاوم است.

خصوصیات کارتن پلاست

از دیگر ویژگی های پلاستیک مقوایی سبک بودن آن است که در واقع یک ششم شیشه و یک سوم اکریلیک وزن دارد. همچنین محصولات این ویژگی انعطاف پذیری بالایی دارند و هم از نظر طول و هم از نظر انحنایی قابل انحنا هستند. اما برای خوردن آن بهتر است به طول قوس بدهید. از جمله ویژگی های دیگر، وزن و مقاومت بالا در این محصول است که تحولی شگرف در صنعت بسته بندی ایجاد کرده است و هیچ خطری برای سلامتی انسان نداردزیرا از هیچ گونه ماده سمی و مضر در آن استفاده نمی کند و بی بو است و محیط را جذب نمی کند. مقوای پلاستیکی را می توان با یک تیغه ساده یا مانند کارت های مقوا با دستگاه برش برش داد و حتی با منگنه، چسب، پلاستیک و … به هم متصل شد، این محصول در رشد زیاد آتش نمی گیرد، اما می تواند باعث حادثه شود و مانند آن عمل کند. یک مانع و جلوگیری از آتش سریع.امکان چاپ روی این محصول در طرح ها و رنگ های مختلف به روش سیلک اسکرین وجود دارد و ماندگاری قابل توجهی دارد که برای استفاده در تابلوها و استندهای تبلیغاتی محصول بسیار مناسبی محسوب می شود. در عین حال به دلیل ساختار شبکه ای این محصول و وجود هوا در داخل صفحات آن می توان از آن به عنوان عایق صدا نیز استفاده کرد.از این محصول می توان به عنوان جداکننده برای طبقه بندی محصولات در لایه های بلند استفاده کرد. بنا به سفارش مشتری در تولید این محصول از مواد مخصوص عایق اشعه ماوراء بنفش استفاده شده است که از عبور اشعه ماوراء بنفش خورشید جلوگیری کرده و این محصول را در برابر نور خورشید بسیار مقاوم می کند. برای اطلاع از نحوه خرید پلاستیک مقوایی به مقاله “پلاستیک مقوایی از کجا بخریم” در سایت “مرزنه آهن” مراجعه کنید.

موارد استفاده کارتن پلاست

با تمام ویژگی ها و ویژگی هایی که از کارتن پلاست برشمردیم، در واقع این محصول در صنایع مختلف از جمله قالب بندی ساختمان و بلوک های سقفی، معماری داخلی (پوشش و پارتیشن دیوار و سقف)، سوله سازی، خودروسازی و … کاربردهای فراوانی دارد. لوازم خانگی. . ، ساخت لوستر و تزیینات، ساخت ماکت، استند تبلیغاتی، ساخت لوکیشن فیلمبرداری، قابل استفاده در بسته بندی ایمن کالا، انواع علائم راهنمایی و رانندگی و … ساخت سوله های صنعتی و بهداشتی و استفاده از توری مرغ باعث استفاده می شود. از مقوا پلاستیکی نورد شده و مقوا ورق.

در این مقاله ویژگی های خاص این محصول برای کمک به تمامی صنایع در رسیدن به بازار هدف، جذب مشتری و ایجاد رقابت منحصر به فرد ارائه شده است.

ورق پلاستیکی مقوایی بسته به نیاز مشتری تا عرض ۲۵۰ سانتی متر قابل تولید می باشد. پلاستیک مقوایی در دو نوع رول و ورق عرضه می شود که در عرض استاندارد ۲ متر و طول ۵۰ متر تولید می شود و این امکان وجود دارد که ضریب عرض و طول بنا به سفارش مشتری موجود باشد. همچنین حرارت متفاوت از ۲۷۰ گرم تا ۱۰۰ گرم تولید می شود و دارای رنگ های فراوان می باشد.

مهمترین مزایای کارتن پلاست کدام است؟

ماندگاری آن این است که در محیط های ضدآب خودش را نشان می دهد و گرما و سرمای خوبی دارد که در برابر آفتاب خوب است و در برابر تغییرات آب و هوایی سازگاری دارد.

سه خصوصیت اصلی کارتن پلاست

این محصول دارای وزن سبک، نصب و کارکرد آسان و ماندگاری بالاتر در برابر اضافه بار می باشد

کارتن پلاست در صنعت ساختمان چه کاربردهایی دارد؟

از آن در قالب بندی بلوک های ساختمانی و سقفی، معماری داخلی (پوشش و پارتیشن دیوار و سقف)، ساخت سوله، خودروسازی، تولید لوازم خانگی، ساخت لوستر و دکوراسیون، ساخت ماکت، استندهای تبلیغاتی، ساخت مکان های فیلمبرداری، قابلیت استفاده در یک پکیج می توان از آن برای طبقه بندی ایمن کالاها، انواع علائم راهنمایی و رانندگی و غیره استفاده کرد

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *