چای شهرزاد پاکتی بخرید و از زندگی لذت ببرید

چای حاوی کاتچین است، مولکول هایی که به عنوان آنتی اکسیدان شناخته می شوند.

به دلیل ترکیبات مختلف با خواص آنتی اکسیدانی موجود در انواع چای شهرزاد پاکتی، آن را منبع آنتی اکسیدان می دانند ۱ ، به اکسیداسیون چربی ها کمک می کند ۴۲ و به حفظ وزن ۱۱ کمک می کند .

علاوه بر این، اجزای آنتی اکسیدانی آن (پلی فنول ها) آنهایی هستند که به آن خواص متفاوتی می دهند، یعنی از بدن در برابر اثرات مضر مواد اکسید کننده و رادیکال های آزاد که سیستم دفاعی طبیعی بدن را تضعیف می کنند، محافظت می کند .

چای حاوی تیامیناز است، آنزیم هایی که تیامین را از بین می برند .

بنابراین ممکن است افرادی که به طور منظم این نوشیدنی را مصرف می کنند، دچار کمبود این ویتامین مهم برای سیستم عصبی شوند .

علاوه بر این، لازم است به یاد داشته باشید که محتوای کافئین احتمالی چای برای افراد مبتلا به مشکلات پزشکی توصیه نمی شود .

علاوه بر این، مصرف زیاد چای سبز این مضرات را دارد که مانع جذب آهن موجود در غذا می شود، بنابراین مصرف آن در صورت کم خونی توصیه نمی شود .

چای سفید، مانند چای سبز، یک چای بسیار ضعیف اکسید شده است.

در واقع، این چای است که پس از چیدن کمترین پردازش را انجام می دهد، که به آن اجازه می دهد تا اکثر مواد مغذی خود را حفظ کند، برخلاف سایر انواع چای که برگ های آن قبل از مصرف تخمیر می شود.

بر خلاف چای سبز، در طول تولید آن بو دادن یا غلتاندن وجود ندارد: جوانه ها و برگ های جوان به سادگی پژمرده و کم آب می شوند.

برای تهیه آن، بهتر است اجازه دهید حدود ده دقیقه در آب با دمای حدود ۷۵ درجه سانتیگراد دم بکشد: در واقع، اگر آب خیلی داغ باشد، ممکن است منجر به از دست دادن برخی ویتامین ها شود.

اگر می‌خواهید مصرف کافئین خود را کاهش دهید، مهم است که توجه داشته باشید که مانند اکثر چای‌ها، چای سفید حاوی آن است، اما در مقادیر بسیار کمتر.

در واقع، حاوی ۱۵ تا ۲۰ میلی گرم کافئین در هر فنجان است (در مقایسه با ۳۰ میلی گرم برای چای سبز و ۵۰ میلی گرم برای چای سیاه).

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *