پسته خیس امروز در جهان حرف اول را می زند

به نظر می رسد که فواید پسته نظیر پسته خیس امروز  بسیار زیاد می شود و برای سلامتی بدن بسیار مفید نیز می باشد.

طبق تحقیقات علمی مختلف، در واقع به نظر می رسد این آجیل گرانبها نقش مهمی در پیشگیری از دیابت نوع ۲ ایفا کند زیرا به کنترل قند خون کمک می کند .

به طور خاص، در یک رژیم غذایی متعادل، مصرف پسته می تواند یک استراتژی مفید برای محدود کردن خطرات مرتبط با پیش دیابت باشد ، وضعیتی که زمانی رخ می دهد که سطح قند خون بالاتر از حد طبیعی باشد.

در واقع، به نظر می رسد پسته تأثیر مفیدی بر متابولیسم گلوکز ، مقاومت به انسولین و سایر شاخص های مرتبط با بیماری دارد.

با این حال، برای استفاده از مزایای فراوان پسته، قانون اصلی این است که مقدار آن را تحت کنترل داشته باشید.

پسته

مصرف ایده آل، به گفته کارشناسان، ۳۰ گرم در روز معادل حدود ۵۰ پسته، برای سهم ۱۷۰ کالری است. یکی دیگر از قوانین اساسی توجه به برچسب هنگام خرید پسته است.

در واقع، بیشتر اوقات این آجیل ها به شکل تنقلات همراه با نمک فروخته می شوند ، بنابراین در رژیم غذایی کم کالری، فشار خون بالا و همچنین احتباس آب منع مصرف دارد.

ایده آل این است که پسته های طبیعی و خام را برای برشته کردن در خانه، در فر و هم به عنوان میان وعده و هم برای غنی سازی مواد غذایی در آشپزخانه مصرف کنید.

پسته خشک را می توان به عنوان مثال برای تهیه یک دانه برای افزودن به سالاد ، ماست یا سالاد میوه کلاسیک استفاده کرد تا از خواص تغذیه ای آن نهایت استفاده را برد.

در نهایت، تنها منع مصرف مربوط به آلرژی است که در مورد آجیل بسیار رایج است.

بنابراین حتی پسته می تواند در افراد آلرژیک تظاهراتی از اختلالات گوارشی گرفته تا کهیر تا شوک آنافیلاکتیک را در جدی ترین موارد ایجاد کند. احتیاط به ویژه در مورد کودکان ضروری است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *