مصرف چای ۵۰۰ گرمی احمد در رژیم غذایی خود هرگز فراموش نکنید

چای سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

ممکن است بخواهید دفعه بعد که سرماخوردگی به دفتر شما رسید یک فنجان چای  از نوع چای ۵۰۰ گرمی احمد بنوشید.

یک مطالعه اخیر فعالیت ایمنی مصرف کنندگان قهوه را با افرادی که چای می نوشند مقایسه کرد و نشان داد که این میزان در افرادی که چای را انتخاب می کردند تا پنج برابر بیشتر بود.

در حالی که هیچ تضمینی در برابر سرماخوردگی نیست، اما مطمئناً نمی تواند آسیب برساند.
چای از سرطان محافظت می کند.

در حالی که انواع دقیق چای خرچنگ که در برابر سرطان محافظت می کند مورد بحث است، تحقیقات اخیر نشان می دهد که سرطان ریه، پروستات و سینه بیشترین کاهش را با مصرف منظم چای سبز نشان می دهد.

باز هم، هیچ راه مطمئنی برای پیشگیری از سرطان وجود ندارد، اما نوشیدن یک فنجان چای در روز قطعا ارزش مزایای پیشگیرانه را دارد.
چای می تواند به پیشگیری از آرتروز کمک کند.

تحقیقات نشان می دهد که زنان مسن که چای می نوشند ۶۰ درصد کاهش می یابد

کافئین موجود در چای باعث تحریک ترشح اسید معده می شود، بنابراین به افراد مبتلا به زخم معده توصیه نمی شود بیشتر چای بنوشند؛ البته افرادی که عملکرد ضعیف دستگاه گوارش دارند باید از نوشیدن چای با معده خالی خودداری کنند، بنابراین به عنوان تحریک ترشح اسید معده، باعث ناراحتی.

برای افراد مبتلا به کمبود آهن،
اسید تانیک موجود در چای با یون های آهن ترکیب می شود، اگر افراد مبتلا به کم خونی فقر آهن باشند، اگر چای را بیش از حد به مدت طولانی بنوشند، مانع جذب آهن در بدن می شود. خود اسید تانیک همچنین باعث کاهش پریستالتیک روده، کاهش ترشح آنزیم های روده کوچک و جذب آهن می شود.

افراد مبتلا به یبوست
چای به دو دلیل می تواند باعث یبوست شود.

چن شیتینگ گفت: دلیل اول این است که کافئین موجود در چای ادرارآور است، اگر چای را به صورت آب بنوشید، تخلیه بدن را تسریع می کند و مدفوع موجود در روده به دلیل کمبود آن قادر به پریستالیته شدن نخواهد بود.

آب؛ دوم اینکه اسید تانیک موجود در چای باعث کند شدن پریستالسیس روده می شود و در درازمدت به راحتی دچار یبوست می شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *