لنت ترمز سمند ef7 که در موتور لوازم خانگی کاربرد دارد

تعویض لنت ترمز کار ساده ای نیست. لنت ترمز سمند ef7 نیز مانند لنت ترمزهای دیگر شما ضامن ایمنی شماست.

توصیه می کنیم یک گاراژ حرفه ای استخدام کنید که دقیقاً بداند چگونه این عمل را روی ماشین شما انجام دهد. با Autobutler، می توانید با تعیین وقت آنلاین به طور متوسط ​​۳۵٪ در تعویض لنت ترمز خود صرفه جویی کنید.

اگر می خواهید این تعمیر را به تنهایی انجام دهید، در اینجا یک راهنمای گام به گام کوتاه آمده است که نحوه انجام آن را توضیح می دهد.

قبل از شروع، در اینجا چیزی است که برای تعویض لنت ترمز خود نیاز دارید.

پایه یا جک
جعبه ابزار
تمیز کننده ترمز
لنت های ترمز
آچار گشتاور
۱٫ چرخ را بردارید

قبل از برداشتن چرخ، مطمئن شوید که وسیله نقلیه روی یک سطح صاف و ثابت قرار دارد. مهره های چرخ های مختلف را بدون درآوردن آن باز کنید. هنگامی که مهره ها به اندازه کافی شل شدند، می توانید از جک خود برای بالا بردن ماشین استفاده کنید.

سپس می توانید باز کردن مهره ها را تمام کنید و چرخ را بردارید.

۲٫ لنت های ترمز را بردارید

هنگامی که چرخ خود را بردارید، به کولیس دسترسی خواهید داشت. قبل از برداشتن کولیس، به یاد داشته باشید که سنسور سایش لنت را جدا کنید (اگر وسیله نقلیه شما یک سنسور دارد).

پس از انجام این کار، می توانید کولیس را بردارید. برای این کار می توانید آن را باز کنید یا پین های آن را بردارید. هنگامی که کولیس را در دست دارید، باید با استفاده از یک پیچ گوشتی تخت، پیستون ها را به عقب فشار دهید تا لنت ها آزاد شوند.

خوب است بدانید: اگر لنت ها و دیسک های ترمز را همزمان تعویض می کنید، به شما توصیه می کنیم که خرابی را انجام دهید. میانگین زمان شکستن در این دو عنصر حدود ۵۰۰ کیلومتر در جاده است. اگر در مناطق مسکونی رانندگی کنید، این عدد کاهش می یابد.

در این مدت از ترمزهای ناگهانی خودداری کنید و در عوض از ترمزهای کوتاه و ملایم استفاده کنید. این کار عملکرد ترمز شما را برای طول عمر روتور و لنت شما بهینه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *