فوم لوله 16 در زمین فوتبال باعث اسیب پنج فوتبالیست شد

عایق سیلیکا ایروژل یا فوم لوله 16 کمترین رسانایی حرارتی را در بین عایق های تولید شده تجاری دارد.

اگرچه هیچ سازنده ای در حال حاضر بخش های لوله ایروژل را تولید نمی کند، اما می توان پتوی ایروژل را در اطراف لوله پیچید و به آن اجازه داد تا به عنوان عایق لوله عمل کند.

استفاده از ایروژل برای عایق کاری لوله در حال حاضر محدود است.

جریان حرارتی عبوری از عایق لوله را می توان با پیروی از معادلات تعیین شده در استانداردهامحاسبه کرد.

شار حرارتی با معادله زیر به دست می آید:

ار تی مجموع مقاومت حرارتی کل تمام لایه‌های عایق و مقاومت‌های انتقال حرارت سطح داخلی و خارجی است. برای محاسبه جریان گرما، ابتدا لازم است مقاومت حرارتی  برای هر لایه عایق محاسبه شود.

فوم

برای عایق کاری لوله، مقدار ار نه تنها با ضخامت عایق و هدایت حرارتی بلکه با قطر بیرونی لوله و دمای متوسط ​​مواد نیز متفاوت است.

به همین دلیل، استفاده از مقدار هدایت حرارتی هنگام مقایسه اثربخشی عایق لوله رایج تر است و مقادیر ار عایق لوله توسط قانون ایالات متحده پوشش داده نمی شود .

مقاومت حرارتی هر لایه عایق با استفاده از رابطه زیر محاسبه می شود:
محاسبه مقاومت انتقال حرارت سطوح عایق داخلی و خارجی پیچیده تر است و نیاز به محاسبه ضرایب سطح داخلی و خارجی انتقال حرارت دارد.

معادلات برای محاسبه این بر اساس نتایج تجربی است و از استانداردی به استاندارد دیگر متفاوت است شامل معادلاتی برای تخمین ضرایب سطح انتقال حرارت هستند.

تعدادی از سازمان ها مانند انجمن تولیدکنندگان عایق آمریکای شمالی و عایق فیرو برنامه های رایگانی را ارائه می دهند که امکان محاسبه جریان گرما از طریق عایق لوله را فراهم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *