عرق نعناع سحرخیز باعث خوشمزگی قورمه سبزی میشود

در تولید عرق نعناع سحرخیز از گیاه دارویی نعناع تازه و مرغوب استفاده می شود.

در بلژیک و فرانسه، مخلوط پاستیس، شربت نعناع و آب را طوطی می نامند، زیرا رنگ سبز ملایمی دارد که طوطی سبز است (در زبان

فرانسوی بلژیک، طوطی نوشیدنی است که از آبجوی آبجو به دست می آید.

مخلوط پاستیس و شربت نعناع و شربت گرانادین را برگ پاییزی می گویند .

مخلوط لیموناد با شربت نعناع را دیابولو نعنا می گویند . اورانژینا مخلوط با شربت نعنا را گاوچران می گویند یک هندیکلاسیک تر است، مخلوطی از اورانجینا و گرانادی. آبجو مخلوط شده با شربت نعناع را والس و کلاسیک تر مخلوطی از آبجو و گرانادین است یا طوطی نامند.

مواردی از حساسیت یا عدم تحمل به نعناع وجود دارد. این موارد بسیار نادر هستند، اما اغلب با واکنش در هنگام استنشاق همراه هستند، زیرا بوی نعناع، ​​که معمولاً بسیار قوی است، باعث تهوع و سرگیجه می شود.

نعناع

اما علائم می تواند فیزیکی یا تنفسی نیز باشد (اگزما، آسم و غیره). آنها می توانند مختص انواع خاصی از نعناع باشند: شما می توانید به رایج ترین نعناع در محصولات غذایی حساسیت داشته باشید، اما به عنوان مثال، نعناع و منتول را تحمل کنید.

علت آلرژی این است که برخی پروتئین ها یا ترکیبات شیمیایی موجود در نعناع را می توان برای بدن مضر تشخیص داد (مانند سالیسیلات ها یا لینالول)

این گیاهی است که از هرس یا نمونه برداری بسیار مکرر پشتیبانی می کند و خاک بسیار مرطوب و ترجیحاً در سایه جزئی را می پسندد (اما در هر جای دیگر بدون مشکل سازگار می شود).
نعناع گاهی اوقات در یک باغ مهاجم است. برای جلوگیری از تسخیر باغ محدود کردن منطقه تکثیر آن با وارد کردن یک عنصر ضد پوسیدگی و سفت از نوع مانع بامبو به عمق حداقل 35  سانتی متر در زمین کافی است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *