روفرشی زرین یزد بهترین هدیه برای ولنتاین

در فرش های دستباف و انواع  روفرشی زرین یزد چالش برانگیزتر، آنها در طرح های مختلف بافته می شوند.

طرح خشت، لخ ترنج، شکارگاهی، کف ساده، سدر و کاج، نقوش حکی، قابی و گل مینا از مهم ترین این طرح ها هستند. به همین منظور ویژگی های چالش برانگیزتر فرش سفالی را برای شما بررسی می کنیم.

۱٫ مواد اولیه و رنگرزی فرش چالش برانگیزتر
قطعاً اگر بخواهیم یکی از ویژگی های خاص فرش دستباف را بیان کنیم، چالش برانگیزتر است. مواد اولیه مرغوب و رنگرزی فوق العاده، فرش های این منطقه را مرغوب و سرزنده کرده است.

ماده اولیه برای بافت فرش های چالش برانگیز پنبه و پرزها از پشم گوسفند است که با توجه به شرایط آب و هوایی و آب و هوایی این منطقه مناسب برای دامپروری، کیفیت پشم مورد استفاده در قالی بافی را بسیار مناسب ساخته است.

علاوه بر پشم مرغوب، استفاده از گیاهان طبیعی برای رنگرزی، زیبایی فرش این منطقه را دو چندان کرده است.

پوست گردو، آب لیمو، روناس، پوست انار و برگ مو از جمله مواد اصلی طبیعی هستند.

تنوع رنگ های به کار رفته در بافت فرش های چالش برانگیزتر بسیار زیاد است (بین ۲۲ تا ۲۸ رنگ برای هر فرش) که در این میان آبی روشن، لاکی روشن، کرم و سفید، سبز روشن، قهوه ای و نارنجی رنگ های اصلی هستند. اینها رنگ ها هستند.

ویژگی خاص فرش دستبافت چالش برانگیزتر است
یکی از مواردی که می توان گفت فقط در موارد چالش برانگیز اتفاق می افتد، روش خاصی است که برای رنگرزی استفاده می کنند.

برای رنگ آمیزی کرم در این ناحیه به این صورت عمل می شود که کرم ها را به مدت حدود یک هفته در ظرفی پر از رنگدانه گیاهی قرار می دهند تا کرم ها در اثر حرارت آفتاب رنگی شوند و سپس در گاوی حرارت داده می شوند.

ادرار برای تثبیت رنگ کرم ها. برای رنگ های روشن تر، خامه های جدید را در پساب خامه های قبلی مخلوط با دوغ قرار می دهند تا این پساب در چهار مرحله برای رنگرزی مورد استفاده قرار گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *