بذرکار برزگر همدان در اهواز باعث مرگ کودک شد

برای کاشت علف‌های یونجه می‌توان از بذرکار برزگر همدان برای بسته‌بندی محکم علف یا یونجه به شکلی قابل نگهداری برای ماه‌های زمستان استفاده کرد. آبیاری مدرن به ماشین آلات متکی است.

موتورها، پمپ ها و سایر تجهیزات تخصصی آب را به سرعت و با حجم بالا به مناطق وسیعی از زمین می رساند. از تجهیزات مشابهی مانند سمپاش های کشاورزی می توان برای تحویل کودها و آفت کش ها استفاده کرد.

علاوه بر تراکتور، وسایل نقلیه دیگری برای استفاده در کشاورزی، از جمله کامیون ، هواپیما ، و هلیکوپتر ، مانند حمل و نقل محصولات و متحرک کردن تجهیزات، سمپاشی هوایی و مدیریت گله ، سازگار شده اند.

فناوری اولیه ماشین‌های کشاورزی در قرن گذشته تغییر چندانی نکرده است. اگرچه ماشین‌های برداشت و کاشت‌های مدرن ممکن است عملکرد بهتری داشته باشند یا کمی نسبت به نمونه‌های قبلی خود تغییر یافته باشند.

بذر

اما کمباین ۲۵۰ هزار دلاری امروزی هنوز هم دانه‌ها را به همان روشی که همیشه انجام می‌داده برش می‌دهد، کوبیده و جدا می‌کند. با این حال، فناوری در حال تغییر روشی است که انسان ها با ماشین ها کار می کنند.

زیرا سیستم های نظارت کامپیوتری ، مکان یاب GPS و برنامه های خود فرمان به پیشرفته ترین تراکتورها و ادوات این امکان را می دهند که در استفاده از سوخت، بذر یا کود، دقیق تر و کمتر هدر بروند.

در آینده قابل پیش بینی، ممکن است تولید انبوه تراکتورهای بدون راننده ، که از نقشه های GPS و حسگرهای الکترونیکی استفاده می کنند، وجود داشته باشد.

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد اتوماسیون کشاورزی را به‌عنوان استفاده از ماشین‌آلات و تجهیزات در عملیات کشاورزی برای بهبود تشخیص، تصمیم‌گیری یا انجام آن‌ها، کاهش سختی کار کشاورزی و/یا بهبود زمان‌بندی، و به طور بالقوه دقت عملیات کشاورزی.

تکامل فن آوری در کشاورزی را می توان با حرکت پیشرونده از ابزارهای دستی به کشش حیوانات، به مکانیزاسیون موتوری، به تجهیزات دیجیتال و در نهایت، به رباتیک با هوش مصنوعی خلاصه کرد.

مکانیزاسیون موتوری با استفاده از نیروی موتور، انجام عملیات کشاورزی از قبیل شخم زدن، بذرپاشی، کود دهی، شیردوشی، تغذیه و آبیاری را خودکار می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *