با پوشیدن پیراهن مردانه گراد ۲۰ سال جوان تر خواهید شد

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه این تی شرت به یک عنصر اصلی نمادین در مد و فرهنگ آمریکایی تبدیل شده است؟

پیراهن مردانه گراد که در ابتدا به عنوان یک لباس زیر طراحی شده بود، به رایج ترین کالای پوشاک و قدرتمندترین آن تبدیل شده است.

داستان لباس ساده‌ای را بخوانید که دنیای مد را متحول می‌کند، صنعت خود را در تزیین لباس ایجاد می‌کند و روش اشتراک‌گذاری پیام‌ها را برای همیشه تغییر می‌دهد.

منشا تی شرت
تی شرت همانطور که امروز می شناسیم یکی از اصلی ترین محصولات پوشاک است.

لباس ساده چنان عمیقاً در فرهنگ جهانی جا افتاده است که به راحتی می توان فراموش کرد که، به طور نسبی، خود تی شرت کاملا جوان است.

منشا این تی شرت به اواخر قرن نوزدهم برمی گردد، زمانی که کارگران برای خنک ماندن در ماه های گرم سال، لباس های سرپوش خود را از وسط نصف می کردند.

اولین تی شرت تولید شده بین جنگ اسپانیا و آمریکا در سال ۱۸۹۸ و ۱۹۱۳ زمانی که نیروی دریایی ایالات متحده شروع به تولید آنها به عنوان زیرپیراهن های استاندارد کرد اختراع شد.

عکس تیشرت قدیمی اپراتور ماشین

حتی پس از آن، به لطف اف. اسکات فیتزجرالد که اولین کسی بود که این کلمه را در رمان این سمت از بهشت منتشر کرد، تا سال ۱۹۲۰ طول کشید تا اصطلاح واقعی “تی شرت” در فرهنگ لغت انگلیسی گنجانده شود.

فیتزجرالد می نویسد: «در اوایل سپتامبر، آموری، با ارائه «شش کت و شلوار تابستانی، شش کت و شلوار زیر زمستانی، یک ژاکت یا تی شرت، یک پیراهن، یک پالتو، زمستان و غیره» به نیوانگلند رفت. سرزمین مدارس

براندو، دین و شورش
اگرچه این تی‌شرت در اوایل قرن بیستم ساخته شد، اما به ندرت می‌توانستیم آن را به‌عنوان چیزی جز زیرپیراهن بپوشیم.

دیدن کهنه‌سربازانی که بعد از جنگ جهانی دوم یک تی‌شرت پوشیده در شلوارشان می‌پوشیدند، غیرمعمول نبود، اما خارج از آن، تی‌شرت‌ها تقریباً به طور انحصاری زیر لباس‌های «مناسب» استفاده می‌شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *