با خرید زرشک صادراتی از افراد ثروتمند دنیا باشید

در مطالعه ای اثر عصاره مایع میوه زرشک از نوع زرشک صادراتی بر روی بیماران مبتلا به کلسترول بالا و فشار خون بالا مورد بررسی قرار گرفت.

نتایج نشان داد که عصاره مایع این گیاه می تواند سطح کلسترول و تری گلیسیرید را در بیماران کاهش دهد.

تاثیر زرشک در کاهش کلسترول مربوط به زرشک آن است.

گزارش شده است که زرشک سطح کلسترول بالا را با مکانیسمی متفاوت از مکانیسم داروهای استاتین کاهش می دهد. هنگامی که استاتین و زرشک با هم استفاده می شوند، سطح کلسترول را بهتر کنترل می کنند.

بر اساس یافته‌های محققان، زرشک تولید نوعی گیرنده پروتئینی را در کبد افزایش می‌دهد که فعل و انفعالات پیوندی آن با کلسترول باعث دفع آن می‌شود.بهبود عملکرد کبد

در یک مطالعه تحقیقاتی، اثر زرشک بر بیماران مبتلا به کبد چرب غیر الکلی مورد بررسی قرار گرفت.

مشاهده شد که زرشک طبیعی شرایط بیماری کبد چرب غیر الکلی (NAFLD) و همچنین اختلالات متابولیک مرتبط را بهبود می بخشد. اثر درمانی زرشک بر روی کبد چرب می تواند به دلیل تنظیم مستقیم آن در متابولیسم چربی کبد باشد.

در پژوهشی دیگر، آنها تأثیر عصاره مایع میوه زرشک و داروی ضد چربی لواستاتین را بر کاهش آنزیم های بنیادی کبد در سرم موش های آزمایشگاهی بررسی کردند.

یافته ها نشان داد که اثربخشی میوه زرشک در کاهش آنزیم های کبدی موش های مبتلا به فشار خون بالا مشابه داروی لواستاتین است.

با توجه به عوارض جانبی کمتر، استفاده از آن برای رژیم های درمانی (یا رژیم های درمانی) توصیه می شود.

تنظیم سطح گلوکز خون
مطالعه ای برای بررسی اثر زرشک طبیعی بر روی بیماران دیابتی نوع ۲ مبتلا به دیس لیپیدمی (مقدار غیرطبیعی لیپیدها مانند کلسترول، تری گلیسیرید، و/یا فسفولیپیدهای چربی در خون) انجام شده است.

بر اساس یافته های تحقیق منتشر شده در مجله کلینیکال غدد درون ریز و متابولیسم، استفاده از زرشک در درمان دیابت نوع ۲ و دیس لیپیدمی موثر و بی خطر بود.

فعالیت ساکاراز و مالتاز (آنزیم‌هایی که قندها را به قندهای ساده‌تر می‌شکنند) می‌تواند به طور موثری توسط زرشک مهار شود.

علاوه بر این، اثر آن مشابه کاری است که آکاربوز (کاهنده گلوکز خون) در سلول های روده انجام می دهد و ممکن است فعالیت آلفا گلوکوزیداز را به منظور جلوگیری از جذب گلوکز مهار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *