با جوراب واریس sigvaris از سکته مغزی جلوگیری کنید

جوراب‌های فشاری الاستیک که در اصطلاح فنی جوراب‌های فشاری نامیده می‌شوند، برای فشار دادن خون و مایعات انباشته شده در قسمت پایین ساق پا به سمت بالا، در مچ پا و فشرده کردن رگ‌های واریسی موجود و جلوگیری از گشاد شدن بیش از حد آنها استفاده می‌شود.

به این ترتیب در حین پوشیدن جوراب ساق بلند جوراب واریس sigvaris در محل کار یا برای یک شب، از رکود مایعات، تورم پاها و در نتیجه خطر ابتلا به فلبیت جلوگیری می کنیم .

به خصوص در تابستان، در دوران بارداری و یائسگی ، مشورت با یک متخصص برای ارزیابی دسته و نوع فشرده سازی ضروری است – ادامه می دهد کارشناس -.

در واقع، استعداد ژنتیکی و وجود برخی عوامل خطر (اضافه وزن یا افزایش وزن در دوران بارداری، عادت به کشیدن سیگار، سبک زندگی کم تحرک، و همچنین تغییرات هورمونی در دوران بارداری و یائسگی) باید زنگ خطری را ایجاد کند، زیرا ممکن است یک وریدی اولیه باشد.

یا نارسایی لنفاوی، که گاهی اوقات حتی در بسیاری از زنان در غیاب عوامل مستعد کننده یا عوامل خطر، به صورت جزئی وجود دارد.

وریدهای واریسی سیاهرگ هایی هستند که در سطح پوست پیچ خورده و قابل مشاهده هستند.

بسیاری از مردم از آن خجالت می کشند و می خواهند از واریس جلوگیری کنند. نگاه کردن به آنها خیلی زیبا نیست و در برخی موارد می تواند باعث درد شود. آنها معمولاً روی پاها ظاهر می شوند و بیشتر در زنان نسبت به مردان ظاهر می شوند.


رگ های واریسی به این دلیل به وجود می آیند که دریچه های ورید دیگر به درستی کار نمی کنند.

سیاهرگ‌های بدن ما دریچه‌هایی دارند که به خون اجازه می‌دهند فقط در یک جهت، به سمت قلب جریان یابد. دریچه ها از برگشت خون به داخل سیاهرگ جلوگیری می کنند.

اما ممکن است این دریچه ها دیگر به طور کامل بسته نشوند یا به عبارتی دیگر ورید را به درستی نبندند

سپس مقداری خون به عقب بر می گردد و به ورید فشار وارد می کند و باعث تورم آن می شود. این منجر به واریس می شود. از آنجایی که خون در پاها باید با نیروی بیشتری به سمت بالا حرکت کند، رگ های واریسی بیشتر در پاها ایجاد می شوند.

علت واریس
اغلب استعداد ارثی برای واریس وجود دارد. علاوه بر این، سفرهای مکرر و طولانی مدت، کار ایستاده یا نشسته و ترومبوز از علل شایع واریس هستند.

آنها در واقع با کند شدن جریان خون که در این موارد رخ می دهد مرتبط هستند. خون به دلیل اثری که توسط نیروی گرانش اعمال می‌شود، برای برگشت به سمت بالا مشکل‌تری دارد.

هنگامی که دریچه های وریدی کمتر کار می کنند، احتمال بازگشت خون به داخل سیاهرگ بیشتر می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *