آجر نسوز خانگی در بازار کرمان باعث دعوای دو جوان شد

فن آوری در کارخانه های آجر نسوز خانگی و کاشی بر اساس سیستم خشک کردن خشک کردن طبیعی خشک کردن مصنوعی با توجه به روش تولید کار فشرده فناوری فشرده با توجه به نوع اتوماسیون اتوماسیون اتوماتیک نیمه اتوماتیک نامگذاری شده است.

پردازش و شکل دهی مواد خام مطابق با سیستم پخت و پز هافمن-تونل ساخته شده است.

نام گذاری تکنولوژی در ترکیه بیشتر بر اساس سیستم پخت و پز انجام می شود.

از این منظر، رایج ترین سیستم مورد استفاده در ترکیه، سیستم هافمن است. تعداد کارخانه هایی که با سیستم کوره تونلی کار می کنند محدود است.

با گذشت زمان، این سیستم‌ها تغییراتی را در بین خود تجربه کردند و برخی فناوری‌های ترکیبی پدیدار شدند.

علاوه بر فناوری پخت هافمن، خشک کردن مصنوعی ساخته شد، فناوری کوره تونلی با خشک کردن طبیعی تغذیه شد.

آجر نسوز

سیستم کوره تونلی با مخلوط کردن سیستم پخت تونل با هافمن توسعه یافت. با بررسی مراحل تولید آجر و کاشی می توان روش تولید را بهتر بررسی کرد:

برس های مورد استفاده در تولید آجر و کاشی معمولاً در طبیعت به صورت مرطوب و پلاستیکی، گاهی به صورت خشک و پودر شدنی و گاهی به صورت سنگی یافت می شود و استخراج می شود.

بنابراین خاک رس که از طبیعت به دست می آید و به مراکز تولید می رسد باید یک سری آماده سازی اولیه را طی کند تا هم از نظر اندازه و هم از نظر ترکیب، خواص مناسبی داشته باشد.

برای اینکه ماده اولیه کارایی داشته باشد ابتدا آسیاب انجام می شود. برای اینکه ماده اولیه یک ماده همگن باشد و خاصیت پلاستیسیته و چسبندگی آن مشخص شود، باید کاملاً خرد شده و به ذرات ریز تبدیل شود.

برای این منظور سنگ های بزرگ و زباله ها را توسط ماشین های مختلف با دستگاه های سنگ جداکننده، آسیاب غلتکی، کولرگنگ و جدا کرده و به قطر دانه مورد نظر آسیاب می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *